Dystopická vízia budúcnosti skateboardingu pre roky 2017 – 2020

Autor: Miloš Ogurčák | 7.4.2017 o 18:36 | (upravené 7.4.2017 o 18:47) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  371x

Asociácia Skateboardingu Slovenskej Republiky bude fungovať tak ako doteraz – ako občianske združenie s pôsobnosťou v bratislavskom kraji. Skutočná asociácia združujúca skejtistov zo všetkých miest nikdy nevznikne.

V rámci Slovenského Rýchlokorčuliarskeho Zväzu vznikne podsekcia skateboarding, ktorá bude zložená zo zopár klubov, ktoré sú oficiálne registrované a nebude odzrkadľovať počet skateboardistov na Slovensku, pretože väčšina skejťákov nebude mať žiaden dôvod sa do podsekcie prihlásiť.

Tým sa skateboarding dostane pod rýchlokorčuliarský zväz, ktorý bude dostávať peniaze a rozdeľovať ich ako chce. Vzhľadom na nízky počet skejtistov v podsekcii pre nich bude jednoduchšie robiť si čo si zachcú. Skateboardistom sa tak sťaží priamy prístup k peniazom a skutočnú sumu, ktorá do skateboardingu zo štátneho rozpočtu išla, sa nikdy nedozvedia.

Rozhodovať o skateboardingu budú ľudia z vedenia rýchlokorčuliarskeho zväzu, alebo iní športoví funkcionári z iných športov, ktorí dobre poznajú ako veci fungujú. Týmto ľuďom však nepôjde o rozvoj skateboardingu – ich primárnou motiváciou bude osobný zisk. To všetko bude mať za následok podstatne menšie investície do skateboardingu a veľmi zvláštne a nekomplexné riešenia, ktoré budú realizovať firmy blízke vyššie spomenutým funkcionárom.

Samotná scéna sa po príchode štátnych peňazí úplne rozbije, pretože nikto u nás nič nemá. Menšie konflikty medzi jednotlivými mestami sa vystupňujú do otvoreného boja. Ľudia, ktorí sú zainteresovaní v skateboardingu dnes, stratia aj posledné zvyšky motivácie a prestanú sa angažovať. Celý organizovaný skateboarding prejde do rúk papalášov. Kvalita skateparkov nebude rásť, ale klesať. Začnú sa stavať štandardizované skateparky s predpísanými rozmermi prekážok. Takéto parky sa postavia v každom meste na Slovensku. Budúca generácia skateboardistov bude podobná budúcej generácii tenistov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Minúta po minúte: Pilotné testovanie prekonalo očakávania, hovorí Matovič

Denný počet nových nakazených prekonal hranicu tritisíc.

Arcu žaluje už vyše 1200 veriteľov, vymáhajú milióny eur

Na súde sa množia žaloby a skupina stále nezverejnila účtovné výkazy.


Už ste čítali?