Kotleba

Autor: Miloš Ogurčák | 6.3.2016 o 15:01 | Karma článku: 5,80 | Prečítané:  1794x

Tak a máme v parlamente fašistov. Vecou ktorá mi chodí po rozume je jeho zmena z nacistu na hrdého národne-kresťanského politika ostro sa vyhradzujúceho proti tomu, že on je fašista. Juden Mord je popová kapela.

Fašista nie je ani Rasťo Rogel a ani Marián Magát, nieto už Marián Mišún. Naštastie sa títo blázni do parlamentu nedostali, no dostali sa tam iní, ktorí už tak otvorene o fašizme nehovoria. Ako by aj mohli, slovo fašizmus má bežný ovčan spojené s negatívnou historickou skúsenosťou. Slovné spojenia ilegálni imigranti, alebo my sme tu doma, slovensko slovákom a podobne však bežný človek registruje pozitívne a stotožňuje sa s nimi.

Nedávno som sa bavil s istým vysokoškolsky vzdelaným človekom, ktorý sa rozhodoval buď medzi Kotlebom, alebo SaS a hovoril mi, že to, čo hovorí Kotleba, dáva zmysel a je správne. Aj vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ktorí by mali mať aké-také kritické myslenie, však počujú len to, čo povie a to neznie až tak zle. V podstate sa jednalo o liberálne založeného človeka, ktorý by v normálnom prípade volil liberálnu stranu, no pohrával sa s možnosťou voliť Kotlebu. To v podstate znamená, že takto zobral Kotleba hlasy liberálnym stranám.

Vďaka premiérovej rétorike o ochrane našich hraníc, o príleve nezvládnuteľného počtu ilegálnych imigrantov (pre Mariána je čo i len jeden jediný imigrant príliš veľa) sa v ľuďoch zdvihla akási extrémna nálada, ktorá prihnala Mariánovi ďalšie hlasy – tentokrát voličov Smeru. V rámci strany ĽS-NS pôsobí aj náboženská skupina združená v Magnificat – Mariánske spravodajstvo a vydavateľstvo. Na ich webe samozrejme nájdete kresťanské záležitosti, no nájdete tam bohato protiimigrantského aj proruského. Nejak takto zobral Mariánovi hlasy KDH a moja babka je teraz nešťastná, že jej obľúbená strana sa prvý krát nedostala do parlamentu.

Mariánovi a jeho kumpánom sa podarilo obrať každú inú stranu o zopár voličov a vhodne nastavenou kampaňou sa dostala do parlamentu.

 

Spôsob vládnutia Mariána Kotlebu sa dá krásne demonštrovať na súkromnej spoločnosti Banskobystrická regionálna správa ciest, akciová spoločnosť. Nemusím sa ani pozerať na vlastnícke vzťahy, aby som vedel, že správa ciest spadá pod župu. Župné voľby boli začiatkom novembra 2013, v Banskej Bystrici nasledovalo druhé kolo. Personálne zmeny v podniku sa diali od marca 2014 kedy sa predsedom predstavenstva stal Mgr. Rastislav Schlosár, úplnou zhodou okolností poslanec za Kotlebovu fašistickú stranu. Podpredsedom predstavenstva je od 3.4.2015 Ing. Martin Beluský PhD. No a čo by človek nepovedal, máme tu svätú trojicu. Kotleba jednotka, Beluský dvojka a Schlosár trojka na kandidátke ĽS-NS, v takom istom poradí sú aj čo sa týka počtu hlasov od voličov tejto antisystémovej strany – ako sa sami radi prezentujú.

V čom to je antisystémové je snáď spôsob ako to robia. Cesty v Banskej Bystrici treba upravovať nonstop a ak to župa zadá priamo správe ciest, nie je možné v takom biznise urobiť stratu – jedine, že sa to vytuneluje štýlom privatizácie z deväťdesiatych rokov. Do spoločnosti sa 1.1.2014 vložilo základné imanie vo výške štyri milióny päťstotridsaťšesť tisíc dvesto euro. Prišiel Marián a momentálne o nich rozhodujú jeho ľudia. Niekde ušetria, aby sa mali čím prezentovať ako oni dokázali ušetriť, niekde ceny nechajú tak a zisk im plynie.

Rozmýšľam odkiaľ taký vysoký vklad ľudia okolo Kotlebu mali. Akým spôsobom asi budú postupovať ako poslanci náhodnej zrady?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Potrebovali ísť k blízkym a nepustili ich. Neboli privilegovaní ako Kollár

Nemocnice väčšinou púšťajú príbuzných k zomierajúcim.

Návštevy Kollára v nemocnici volajú po demisii

V druhom slede kandidátov na politický koniec sa tlačia glosátori.


Už ste čítali?